Ko se pomirim od navdušenja, da tuje revije kar tekmujejo za moje članke, želim zadevo preveriti na internetu, ker za reviji še nisem slišala, prav tako pa je nenavadno, da bi založnik takole snubil avtorje.
Ko se pomirim od navdušenja, da tuje revije kar tekmujejo za moje članke, želim zadevo preveriti na internetu, ker za reviji še nisem slišala, prav tako pa je nenavadno, da bi založnik takole snubil avtorje.
Demokracija, učinkovitost, vitka država. Razdolževanje, debirokratizacija, ustvarjanje novih delovnih mest. Konkurenčnost in družba znanja. Sem in tja kakšna Druga republika, skrb za trajnostni razvoj in glej, morda celo ščepec pravičnosti.
Trenutno ekonomsko stanje na tem planetu ni rožnato. Celo Bog je bil prisiljen ugasniti luč na koncu predora zaradi previsokih stroškov za elektriko.
Odločba Ustavnega sodišča U-I-109/10 – odločba o “Titovi cesti” – je precej razburkala javnost. Gre za tematiko, idealno za gostilniške razprave, odločba pa poleg nekaterih življenjskih, odpira tudi precej pravnih vprašanj.
Letos ni bilo prave zime, kot tudi ni prave osrednje teme v deveti številki Pamfila. Tokrat že skoraj ni revija, temveč debela bukva, lepljenka vselej aktualnih tem. Pa poglejmo.
V tistem času so latinščino govorili predvsem Latinci. Občasno so jo uporabljali tudi Florentinci iz Florentinije, zlasti kadar so trgovali z Indijanci iz Indije. Galileo Galilei je izumil galejo. To je bila velika ladja z odprto galerijo slik Doriana Graya.
V času, ko se zdi, da družba in država regredirata na stopnjo srednjeveškega inkvizitornega sistema, je težko zagovarjati tezo o neučinkovitosti zaporne kazni. Po Foucaultu se tega zavedajo že vsaj 150 let, pa vendarle sta občutka ogroženosti in nevarnosti tista, ki usmerjata kaznovalno politiko k sprejemanju vedno strožjih kazni.
Potem ko je strastno oboževanje videoiger Nintendo in anime risank o robotih Mazinga konec prejšnjega tisočletja nekoliko zamrlo, sta pred kratkim rekordna potres in tsunami Japonsko spet postavila v središče vsesplošnega zanimanja.
Gre za motivacijski naziv študentov 4. letnika Pravne fakultete, ki smo pod okriljem Ženevskega kluba in v okviru izbirnih predmetov ekonomske in gospodarskopravne usmeritve izvedli strokovno ekskurzijo, v sklopu katere smo dobrih 14 dni preživeli v Združenih državah Amerike.
»Humor je dobrohotna zmožnost prepoznati norost v tem, kar velja za normalno in dostojno; in prepoznati razpoke v tistem, kar velja za resnico.«
V mesecu septembru preteklega leta se je na športnem področju zvrstilo obilo pomembnih dogodkov, ki so pri slovenskih športnih navdušencih požele nemalo zanimanja.
Skoraj vsak izmed nas je med uporabo osebnega računalnika kdaj začutil, da ima tiho brneča škatla na mizi nadzor nad njim in ne več obratno.
Namen tega članka je kratka predstavitev nekaterih odprtih vprašanj v zvezi z odškodninsko odgovornostjo države za neustavne posledice izvrševanja zakonodajne funkcije s poudarkom na vprašanjih, povezanih s problematiko vzročne zveze.